Thursday, August 13, 2015

game

Ahoj po týdnu, opět ve čtvrtek! Festival Fingers up proběhl (celkem) dobře, tenhle víkend se chystáme na slovenský Grape. Festivaly bych chtěla shrnout do jednoho článku, který se mi snad podaří publikovat příští týden. Znovu jsem trochu změnila design, protože podle ohlasů se hlavní stránka dlouho načítala. Vrátila jsem se tedy k "otevíracím" článkům, co na to říkate? Co vám vyhovuje víc? Mám tu typicky letní outfit, jednodušší, s basic černými košilovými šaty z Mango-outletu, které si koupila ségra letos ve slevách (a pořád jich tam mají spoustu). No nejsou skvělý? Jsou.
Hi, it is Thursday again! I enjoyed the festival Fingers (well) and this weekend we are going to visit Slovakia, the Grape festival. I would like to summarize these festivals in one article, which I hope to publish next week. I also managed to change the design on the blog a little bit, because it took a lot of time to load my main page. So I changed it for an opening articles, and now I am asking you, what do you think? What suits you better? 

I am wearing typical summer outfits, simple, with basic black dress from Mango-outlet that bought my sister in discounts. Well, aren't they great? They are.dress Mango | bag Modalu | watches Olivia Burton | shoes Asos

2 comments :

  1. Sluší ti to moc :)
    U mě na blogu je giveaway - www.getmovincz.blogspot.com

    ReplyDelete