Friday, February 28, 2014

just ride

Ahoj, někteří z Vás si možná všimli, že fotky na blogu opět nefungují. Nahrávám je přes teashare.net, ale jejich výpadky jsou stále častější. Fotky z dnešního příspěvku jsou nahrané přímo přes blogger, který má ale omezenou kapacitu. Pokud jsou tu nějaké jiné blogerky, kam nahráváte vy? :-)
Mám na sobě kalhoty s vysokým pasem z asosu, které mi tak vyhovují, že přemýšlím o tom, že si je pořídím ještě v jiné barvě. Dalším prvkem je bunda, kterou jsem koupila v secondhandu za smešných 60,-. Je mi trochu větší, ale s výsledným efektem jsem spokojená.

Hi, some of you may noticed that the pictures on the blog again don't work. I usually upload to teashare.net, but the outages are becoming more frequent. Photos from today are upload through blogger, but blogger has limited capacity. If there are any other bloggers, can you give me some advice? :-)
I'm wearing high waisted jeans from ASOS. I like them so much, I even thinking about buying in different color. The jacket I am wearing I bought in secondhand for just 60,- CZK (2,4 euros) . It's size L and it's little bigger, but I don't mind, I think it looks good.

jacket Secondhand | top New Yorker | jeans Asos.com | bag River Island | shoes Converse 
glasses Reserved | hat Ebay.com


Live fast. Die young. Be wild. And have fun.
I believe in the person I want to become.
I believe in the freedom of the open road.

6 comments :

  1. skvelý outfit !! tie džíny si urcite kup aj v inej farbe :)

    ReplyDelete
  2. Hezké fotky, kdo tě fotí? :)

    ReplyDelete
  3. Krásne fotky a super outfit! :)

    ReplyDelete