Tuesday, January 14, 2014

Men's

Nedávno po mě kamarád chtěl, abych mu řekla, jaký styl oblečení se mi na klucích líbí. Mám celkem jasnou představu o tom, co se mi líbí na holkách, tohle ale tak jednoduché a jasné nebylo. Trochu jsem při tom přemýšlení projížděla Lookbook, a vybrala pár outfitů, které bych ráda potkávala na ulici :-D. První koláž se skládá spíš z ležernějších outfitů, ve druhé jsou o něco formálnější verze.

Recently, my friend wanted me to tell him which boys-fashion style I prefer . I know exactly which girls-fashion style I like the most, but this wasn't so obvious. I was looking at Lookbook, and I chose a few outfits that I would like meet on the street :-D. The first collage is composed of more common outfits, the second one is slightly more formal.

Začnu odspodu. Mám ráda tenisky, ale rozhodně ne ty vyloženě "skateové" nebo jak je nazvat...prostě široké a velké ze všech stran. Nevadí mi ani chelsea boots nebo loafers, které často vidím na mém nejoblíbenějším spolužákovi (s ohrnutými nohavicemi, to se mi líbí).
Kalhoty. Na jejich barvě a materiálu si myslím v podstatě nezáleží, důležitý je střih. Co vyloženě nesnáším, jsou povolené rozkroky, které z ulic ale, naštěstí, pomalu mizí.
Variant bund, mikin a kabátů je hodně. Tady už to (zároveň s botami) začíná být právě o stylu a o tom, co se komu líbí. Já ráda vidím jak bundy (třeba i kožené viz první fotka, ale zase si je na spoustě kluků představit vůbec neumím), tak právě i krátké kabáty.

I'll start from below. I love sneakers, but not the "skater" ones.  I don't mind even chelsea boots or Loafers that usually classmate wear with jeans rolled up, I like it.
Pants. Their color and material, I think it doesn't matter, more important is the cut. What I really hate is "loose crotch"  but fortunately, it is slowly disappearing.
Variants of jackets, sweatshirts and jackets exist a lot. Along with shoes it starts to be  about what you like and about your style. I like the jackets (they can be made of leather, as you can see on the first photo, but I'm not able to imagine almost nobody from my friends to wear leather jacket), and also short coats look great.


Do druhé koláže jsem zařadila outfity, které většinou zahrnují košile, saka nebo kravaty. Obecně se mi to líbí asi víc, ale co si budeme povídat, málokterý muž takto chodí běžně oblékaný, zvlášť, pokud se porozhlédnu ještě ve středoškolském prostředím, kde trávím velkou část svého běžného dne. Nicméně když už -  velmi to oceňuji. 
Extra moc se mi líbí, pokud ladí třeba kravata ke kalhotám, které mají jinou barvu než sako, jako na 3.a 6. obrázku, to je prostě top. Dokonce bych na to použila lehce infantilní výraz "k sežrání", abyste pochopili, jak moc vážně to myslím :-D. Dál oceňuju různé vychytávky jako hodinky, brýle, sponky na kravatách a jiné ozdoby.
Jak už jsem řekla, moc mužů takhle oblékaných na ulici nepotkávám, zvlášť u nás, v menším městě. Naprosto chápu, že všichni nemůžou vypadat jako světoví blogeři, ale určitě by bylo fajn se čas od času inspirovat...
Já mám to štěstí, že mám vedle sebe někoho, kdo by je strčil do kapsy, a u koho se můžu inspirovat.

The second collage include outfits with shirts , blazers and ties . Generally I like this more than outfits in first collage, but honestly, only few men normally dress up like this. However, when they do - I appreciate it.
I love the the combination when the tie is suitable with trousers and it has a different color than blazer does, as you can see on the 3rd and 6th picture, it's simply top.
 Next, I like accessories, for exaple: watches, glasses , tie clips and other trappings. As I said, there aren't many of men dressed up like this especially in my small town. I totally understand that everyone can't be dressed up as the world's blogger, but I am sure everyone from time to time can inspire ...
I'm lucky that I have someone beside me, who can put them in his pocket, who inspire me.


4 comments :

  1. Ja z lookbooku naprosto zbožnuju Adama Gallaghera!!! oooooooomg <3

    ReplyDelete
  2. pěkně oblečený chlapy miluju (tohle by neměl číst můj přítel :D), ale hodně mě mrzí, že u nás je takových dost málo, protože chlap o sebe přece pečovat nemusí (nejlíp pak, aby smrděl a nosil odpudivou kozí bradku) a už vůbec nemusí chodit oblečený tak, aby vypadal dobře, ještě by byl za nějakého metrosexuála či co... přijde mi, že takhle to vidí většina mužů u nás :( snad se to časem zlepší a na muže bude i u nás takový pohled! :)

    ReplyDelete