Thursday, May 3, 2012

Recenze: Kosmetické štětce

Dnes bych ráda představila kosmetické štětce, oblíbené, i ty, které používám minimálně.

Štětec na pudr - for you Beauty 
má přírodní vlákna, (firma vyrábí i jeden s umělými!) a patří k mým oblíbencům, ikdyž štětcem na pudr se skoro nedá co zkazit, řekla bych :-D Každopádně je příjemný na dotek a pěkně doztracena roztírá. Dávám 5 bodů z 5, nemám co vytknout.
(najdete v drogeriích Rossman)


Štětec na oční stíny - Essence 
i když stíny používám spíš výjimečně, tenhle štěteček při "akci" už nesmí chybět. Původně jsem ho objevila u Mii, která ho chválila. Má krátké štětinky, což mi nad míru vyhovuje, protože se s ním stíny líp nanáší a líp na štětci drží, nepráší tolik, jako jiné. Dávám 5 bodů z 5.
(najdete v drogeriích Rossman)


Štětec na make-up - E.l.f.
byl můj první štětec na makeup a nijak nadšená z něj nejsem. Při roztírání dělá celkem šmouhy, a aby se makeup dokonale vyhladil, musí se roztírat delší dobu. Používám ho někdy na "hrubé rozmístění makeupu" , které potom doladím stipple brushem, jinak samotný mi přijde celkem zbytečný. Možná třeba na pleťovou masku :-) Dávám 2 body z 5.
(najdete tady)


Stipple brush - E.l.f.
je oproti klasickému štětci na makeup hotový vynález. Má dlouhé bílé štětiny a krátké černé (těch bílých by mohlo být víc, přijde mi docela řidký). Štětec se namočí do makeupu a lehce se s ním ťupkuje po tváři, dokud se makeup nerozetře. A musím říct, že alespoň na mé tváři se roztírá vážně skvěle. Dávám 4 body z 5, za ty řídké štětiny.
 (najdete tady)


Štětec na tvářenku a bronzer - E.l.f.
je na tvářenkový štětec dost plochý, a ani zkosené štětiny mi příliš nevyhovují a to nemluvím o jejich kvalitě. Dokonce jsem přemýšlela o tom, že bych je trochu zastřihla, takhle jsou vážně nic moc. Dávám 1 bod z 5.
 (najdete tady)


Štětec na oční stíny - stínovací - E.l.f.
mi sice nevyhovuje tolik, jako štěteček od essence a je to právě tím, že má delší štětinky = nedrží stíny tak pevně. Každopádně nic hrozného to není a za tu cenu je taky vyhovující :-) Dávám 3 body z 5.
 (najdete tady)

Nakonec bych chtěla říct, že při nákupu kosmetiky e.l.f. je výhodné si chvíli počkat, mají často různé slevy a akce :-)

10 comments :

 1. stipple i ten klasický na make-up od ELF mám také a s oběma moc spokojená!!! ;)
  http://angellovely-things.blogspot.com 

  ReplyDelete
 2. Od elfu mám ten na tvářenku a taky jsem ho hodnotila celkem dost naprd :D A ano, štětcem na pudr se vážně asi nemá co zkazit, taky mám podobný z Rossmanna :)

  ReplyDelete
 3. Jseš asi první člověk, který nevychvaluje věci od Elfu až do nebes, haha:D) Já používám štětec jen na tvářenku, zbytek si dávám rukou, a nic tím nezkazím:D) Přijde mi, že rukou se to dá líp, makeup se přirozeně rozetře a přizpůsobí pleti:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. pochválila jsme pouze stipple brush :)

   Delete
 4. No já na ty štětce moc nejsem. Mám jich doma dost (takový ty Avoňácký), ale nepoužívám je. Asi to neumím ocenit, netuším. Make up si nanáším prstem a stíny moc nepoužívám ( i když ten štěteček co na ně mám je super). A pak tvářenku si dám jednou za uherský rok, takže asi tak :3 :D

  ReplyDelete
 5. Pači sa mi članok :) Najviac ma však zaujal na fotkach ten kvietkovany podklad ♥ ♥

  ReplyDelete
 6. nakonec jsem si ten stipple brush objednala :) už ho mám i doma, ale ještě jsem ho nepoužila ;)

  ReplyDelete
 7. Ten štěteček na stíny od Essence mám a je fakt super :)

  ReplyDelete
 8. Mám taky ten od Essence a je sice fajn, ale hned třetí den se mi to rozpadlo na dvě části, bylo to pěkně chabě slepené

  ReplyDelete